W jaki sposób korzystać ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 5a CIT?

Pytania i odpowiedzi
Status:  Aktualne
Autor odpowiedzi: Bartosiewicz Adam
Odpowiedzi udzielono: 1 grudnia 2021 r., stan prawny dotychczas nie uległ zmianie

PYTANIE

Klub sportowy działa jako spółka akcyjna, jest czynnym podatnikiem VAT, w ramach prowadzonej działalności spółka: - prowadzi klub sportowy w formie klubu sportowego w rozumieniu przepisów ustawy z 25.06.2010 r o sporcie (DZ.U. z 2019 r. poz. 1468) - prowadzi pod nazwą "Akademia" działalność sportową polegająca na organizowaniu i prowadzeniu szkolenia dzieci i młodzieży do 23 roku życia w ramach szkółek sportowych (gra w piłkę nożną) - organizowanie wyjazdów oraz obozów sportowych dla dzieci i młodzieży Klub świadczy także usługi marketingowe na podstawie umów zawieranych ze sponsorami. Spółka otrzymuje od sponsorów wynagrodzenie - usługi te są opodatkowane VAT. Klub prowadzi również działalność handlową polegającą na sprzedaży biletów oraz karnetów na mecze drożyny seniorskiej oraz prowadzi sklep internetowy oraz stacjonarny, sprzedaje gadżety z logiem klubu. Klub otrzymuje datacje celowe dla klubów sportowych z budżetu jednostek samorządu terytorialnego. Działalność sportową polegająca na organizowaniu i prowadzeniu szkolenia dzieci i młodzieży w ramach szkółek sportowych, jest w pełni wyodrębniona w strukturze klubu sportowego. Wszystkie przychody i koszty związane z funkcjonowaniem Akademii są oddzielnie ewidencjonowane.

Czy klub może korzystać ze zwolnienia wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 5a CIT w odniesieniu do dochodów osiąganych z tytułu Akademii?

Jak należy ustalić w spółce przychody, koszty uzyskania przychodów oraz dochód podlegający opodatkowaniu, w sytuacji, gdy część działalności związana z Akademią podlega preferencjom wynikającym z art.17 ust.1 pkt 5a CIT, zaś z tytułu pozostałej działalności nie może korzystać z takich preferencji?

ODPOWIEDŹ

Pełna treść dostępna po zalogowaniu do LEX