Przybysz Piotr, Przyznanie własności nieruchomości

Procedury
Status:  Aktualna
Wersja od: 1 lipca 2023 r.
Autor:

Przyznanie własności nieruchomości

Przyznanie własności nieruchomości

Przyznanie własności nieruchomości

Postanowienie organu egzekucyjnego o przyznaniu własności nieruchomości przenosi własność licytowanej nieruchomości na tego licytanta, który zaoferował najwyższą cenę, uzyskał przybicie i wykonał w terminie warunki licytacyjne co do zapłaty ceny.

Przyznanie własności nieruchomości nabywca nabywca otrzymanie wezwania organu egzekucyjnego reakcja na wezwanie organu egzekucyjnego organ egzekucyjny organ egzekucyjny wezwanie nabywcy do złożenia do depozytu organu egzekucyjnego ceny nabycia wyznaczenie ponownej licytacji przystąpienie do sporządzenia planu podziału kwoty uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości postanowienie o przyznaniu własności postanowienie o wygaśnięciu skutków przybicia czy nabywca wykonał w terminie warunki licytacyjne co do zapłaty ceny? postanowienie o przybiciu stało się ostateczne oczekiwanie na reakcję nabywcy nie tak

Krok: postanowienie o przybiciu stało się ostateczne

Organ egzekucyjny po uzyskaniu cechy ostateczności przez postanowienie o przybiciu w terminie przystępuje do ustalenia warunków licytacyjnych co do zapłaty ceny.

Krok: wezwanie nabywcy do złożenia do depozytu organu egzekucyjnego ceny nabycia

Organ egzekucyjny po uzyskaniu cechy ostateczności przez postanowienie o przybiciu wzywa nabywcę do złożenia w terminie 14 dni od otrzymania wezwania do depozytu organu egzekucyjnego ceny nabycia z potrąceniem wadium złożonego w gotówce. Na wniosek nabywcy organ egzekucyjny może wyznaczyć dłuższy termin uiszczenia ceny nabycia, nieprzekraczający jednak 3 miesięcy (art. 112 § 1 u.p.e.a.).