Powołanie zespołu ekspertów do porównania wymaganych efektów uczenia dla kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji w sprawach karnych i o wykroczenia" z charakterystykami poziomów Polskiej Ramy Kwalifikacji pierwszego i drugiego stopnia.

Dzienniki resortowe

Dz.Urz.MS.2021.178

Akt obowiązujący
Wersja od: 27 lipca 2021 r.

ZARZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 27 lipca 2021 r.
w sprawie powołania zespołu ekspertów do porównania wymaganych efektów uczenia dla kwalifi kacji rynkowej "Prowadzenie mediacji w sprawach karnych i o wykroczenia" z charakterystykami poziomów Polskiej Ramy Kwalifikacji pierwszego i drugiego stopnia

Na podstawie art. 21 ust. 2 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifi kacji (Dz. U. z 2020 r. poz. 226) zarządza się, co następuje:
§  1. 
1. 
Powołuje się zespół ekspertów do porównania wymaganych efektów uczenia dla kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji w sprawach karnych i o wykroczenia" z charakterystykami poziomów Polskiej Ramy Kwalifikacji pierwszego i drugiego stopnia, zwany dalej "Zespołem".
2. 
Zespół jest organem pomocniczym Ministra Sprawiedliwości.
§  2. 
W skład Zespołu wchodzą:
1)
Aleksandra Rusin-Batko - Przewodniczący Zespołu;
2)
Agnieszka Zemke-Górecka - członek Zespołu;
3)
Anna Gmurowska - członek Zespołu.
§  3. 
Do zadań Zespołu należy:
1)
porównanie wymaganych efektów uczenia dla kwalifikacji "Prowadzenie mediacji w sprawach karnych i o wykroczenia" z charakterystykami poziomów Polskiej Ramy Kwalifikacji pierwszego i drugiego stopnia;
2)
opracowanie i przedstawienie Ministrowi Sprawiedliwości rekomendacji dotyczącej przypisania poziomu Polskiej Ramy Kwalifikacji do kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji w sprawach karnych i o wykroczenia" zawierającej efekty uczenia się wymagane dla tej kwalifikacji opisane zgodnie z art. 9 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (Dz. U. z 2020 r. poz. 226), będące podstawą przypisania tego poziomu.
§  4. 
1. 
Pracami Zespołu kieruje Przewodniczący Zespołu, a w przypadku jego nieobecności wyznaczony przez niego członek Zespołu.
2. 
Do zadań Przewodniczącego Zespołu należy:
1)
zwoływanie posiedzeń Zespołu i przewodniczenie obradom;
2)
ustalanie porządku posiedzenia;
3)
przedstawienie rekomendacji Zespołu;
4)
w razie potrzeby - informowanie Ministra Sprawiedliwości o bieżącej działalności Zespołu.
3. 
Zespół obraduje na posiedzeniach, w formie stacjonarnej lub za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (zdalna forma posiedzenia).
4. 
Posiedzenia Zespołu zwołuje Przewodniczący Zespołu.
5. 
Nie później niż w terminie 4 dni przed dniem posiedzenia, Przewodniczący Zespołu zawiadamia członków Zespołu o formie posiedzenia (stacjonarnej lub zdalnej), terminie posiedzenia i porządku obrad.
6. 
Z posiedzenia Zespołu sporządza się protokół, który podpisuje Przewodniczący Zespołu.
§  5. 
1. 
Zespół podejmuje decyzje w drodze uchwały zwykłą większością głosów, w obecności wszystkich członków Zespołu.
2. 
Uchwały Zespołu podpisują wszyscy członkowie Zespołu. W przypadku, gdy posiedzenie Zespołu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej uchwały podpisuje tylko Przewodniczący.
§  6. 
1. 
Za udział w pracach Zespołu członkom Zespołu, niebędącym pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości, przysługuje wynagrodzenie.
2. 
Wydatki związane z działalnością Zespołu są pokrywane z budżetu państwa z części 37, z części pozostającej w dyspozycji Departamentu Strategii i Funduszy Europejskich w Ministerstwie Sprawiedliwości.
3. 
Szczegółowe kwestie dotyczące wynagradzania członków Zespołu określa umowa zawarta pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości a członkiem Zespołu.
4. 
Obsługę organizacyjną prac Zespołu zapewnia Departament Strategii i Funduszy Europejskich w Ministerstwie Sprawiedliwości.
§  7. 
Zespół ulega rozwiązaniu z chwilą ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski" obwieszczenia o włączeniu kwalifikacji rynkowej, o której mowa w § 3, do Zintegrowanego Systemu Kwalifi kacji.
§  8. 
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.