§ 3. - Ewidencja miejscowości, ulic i adresów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2012.125

Akt utracił moc
Wersja od: 2 lutego 2012 r.
§  3. 
1. 
Danymi ewidencji dotyczącymi miejscowości są:
1)
urzędowe nazwy miejscowości i ich rodzaje;
2)
identyfikatory TERYT miejscowości;
3)
dane określające przebieg granic miejscowości;
4)
współrzędne X, Y miejscowości;
5)
nazwy jednostek zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa, w których granicach jest położona miejscowość, oraz ich identyfikatory TERYT.
2. 
Nazwy i rodzaje miejscowości oraz ich współrzędne X, Y przyjmuje się w ewidencji zgodnie z danymi PRNG.
3. 
Do określenia przebiegu granic miejscowości wykorzystuje się dane państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju oraz ewidencji gruntów i budynków.
4. 
W przypadku gdy rejestry, o których mowa w ust. 3, nie zawierają wszystkich niezbędnych informacji do ustalenia przebiegu granic miejscowości innych niż miasto i wieś, wykorzystuje się w tym celu informacje dostępne z innych źródeł, w szczególności:
1)
mapy archiwalne;
2)
kroniki;
3)
opisy w aktach notarialnych;
4)
księgi hipoteczne;
5)
zeznania świadków.
5. 
W przypadku braku kompletu danych niezbędnych do określenia przebiegu granic miejscowości innych niż miasto i wieś w ewidencji wykazuje się tylko dane określające współrzędne X, Y miejscowości, zgodne z danymi PRNG.
6. 
W ewidencji wykazuje się także dodatkowe, tradycyjne nazwy miejscowości w języku mniejszości, jeżeli zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 12 ustawy z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym (Dz. U. Nr 17, poz. 141 i Nr 62, poz. 550 oraz z 2009 r. Nr 31, poz. 206 i Nr 157, poz. 1241).