Art. 76. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2006.104.711

Akt obowiązujący
Wersja od: 10 lipca 2008 r.
Art.  76.
1.
Żołnierze oraz pracownicy WSI, a także byli żołnierze oraz byli pracownicy WSI lub wojskowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania w zakresie wywiadu wojskowego lub kontrwywiadu wojskowego przed wejściem w życie ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. o Wojskowych Służbach Informacyjnych, którzy w trybie przewidzianym ustawą nie złożyli oświadczeń, o których mowa w art. 67 ust. 1 i 3, nie mogą być wyznaczani na stanowiska służbowe w SKW i SWW, mianowani na funkcjonariuszy SKW i SWW oraz zatrudniani w SKW i SWW, z zastrzeżeniem ust. 2.
2.
Żołnierz lub pracownik WSI przebywający za granicą w celu realizacji zadań służbowych, który ze względu na bezpieczeństwo państwa nie może złożyć oświadczenia, o którym mowa w art. 67 ust. 1 i 3, może być wyznaczony na stanowisko służbowe w SKW albo SWW, mianowany na funkcjonariusza SKW albo SWW oraz zatrudniony w SKW albo SWW, na okres do dnia 31 marca 2007 r., za zgodą Ministra Obrony Narodowej. Minister Obrony Narodowej o fakcie wyrażenia zgody powiadamia niezwłocznie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Prezesa Rady Ministrów.
3.
W stosunku do żołnierzy i pracowników WSI, wyznaczonych na stanowiska służbowe w SKW i SWW, mianowanych na funkcjonariuszy SKW i SWW oraz zatrudnionych w SKW i SWW w trybie określonym w ust. 2, można, za zgodą Ministra Obrony Narodowej, odstąpić od przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego, o którym mowa w art. 60 ust. 3 i 4, jeżeli jest to uzasadnione względami bezpieczeństwa państwa.
4.
W przypadku powołania ministra w celu koordynowania działalności służb specjalnych, Minister Obrony Narodowej wyraża zgodę, o której mowa w ust. 2 i 3, w porozumieniu z tym ministrem.
5.
Wyznaczenie na stanowisko służbowe w SKW albo SWW, mianowanie na funkcjonariusza SKW albo SWW oraz zatrudnienie w SKW albo SWW osoby, o której mowa w ust. 2, po upływie terminu określonego w tym przepisie może nastąpić po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego oraz złożeniu oświadczenia, o którym mowa w art. 67 ust. 1 i 3.
6.
Żołnierz lub pracownik WSI, o którym mowa w ust. 2, który w trybie określonym w tym przepisie został wyznaczony na stanowisko służbowe w SKW albo SWW, mianowany na funkcjonariusza SKW albo SWW albo zatrudniony w SKW albo SWW, jest obowiązany złożyć oświadczenie, o którym mowa w art. 67 ust. 1 i 3, w terminie 14 dni od dnia powrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
7.
Osobę, o której mowa w ust. 6, która nie złoży oświadczenia w terminie określonym w tym przepisie, zwalnia się ze służby albo pracy w SKW i SWW.