§ 10. - [Zmiana miejsca zamieszkania zarejestrowanej osoby] - Rejestracja bezrobotnych i poszukujących pracy.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.667

Akt obowiązujący
Wersja od: 14 kwietnia 2020 r.
§  10.  [Zmiana miejsca zamieszkania zarejestrowanej osoby]
1. 
Osoba zarejestrowana jako bezrobotny, która zamierza zmienić miejsce zamieszkania, w przypadku gdy skutkuje to zmianą właściwości powiatowego urzędu pracy, informuje o tym zamiarze:
1)
osobiście albo
2)
za pośrednictwem formularza elektronicznego, udostępnionego w sposób określony w § 2 ust. 1 pkt 2

- powiatowy urząd pracy, w którym jest zarejestrowana, i składa wniosek o przesłanie danych zgromadzonych w jej karcie rejestracyjnej oraz kopii dokumentów zgromadzonych w postaci papierowej do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na planowane miejsce zamieszkania.

2. 
Powiatowy urząd pracy wprowadza do karty rejestracyjnej bezrobotnego informację o powiatowym urzędzie pracy właściwym ze względu na planowane miejsce zamieszkania bezrobotnego, wyłącza kartę rejestracyjną bezrobotnego z rejestru bezrobotnych i poszukujących pracy oraz przesyła do tego urzędu dane dotyczące osoby bezrobotnej zawarte w jej karcie rejestracyjnej w postaci elektronicznej oraz kopie dokumentów, o których mowa w ust. 1.
3. 
Osoba, która zmieniła miejsce zamieszkania, o którym mowa w ust. 1, zgłasza się w powiatowym urzędzie pracy właściwym dla aktualnego miejsca zamieszkania w terminie do 14 dni od dnia zmiany miejsca zameldowania.
4. 
Powiatowy urząd pracy, właściwy dla aktualnego miejsca zamieszkania osoby, o której mowa w ust. 1, po zgłoszeniu się tej osoby do urzędu zakłada jej kartę rejestracyjną w postaci elektronicznej oraz dołącza kopie dokumentów, o których mowa w ust. 1, otrzymane z poprzedniego urzędu pracy, do dokumentacji tej osoby.
5. 
W przypadku niestawiennictwa w powiatowym urzędzie pracy osoby, o której mowa w ust. 1, w terminie, o którym mowa w ust. 3, powiatowy urząd pracy, który otrzymał kopie dokumentów, o których mowa w ust. 1, informuje powiatowy urząd pracy, z którego je otrzymał, o braku stawiennictwa oraz zwraca do tego urzędu otrzymane kopie dokumentów.
6. 
Przepisy ust. 1-5 stosuje się odpowiednio do osoby pobierającej zasiłek dla bezrobotnych z innego państwa.