Art. 48. - [Elementy wniosku o wpis na listę produktów tradycyjnych] - Rejestracja i ochrona nazw pochodzenia, oznaczeń geograficznych oraz gwarantowanych tradycyjnych specjalności produktów rolnych i środków spożywczych, win lub napojów spirytusowych oraz o produktach tradycyjnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.588

Akt obowiązujący
Wersja od: 28 marca 2023 r.
Art.  48.  [Elementy wniosku o wpis na listę produktów tradycyjnych]
1. 
Wniosek o wpis na listę produktów tradycyjnych zawiera:
1)
imię i nazwisko albo nazwę, miejsce zamieszkania i adres albo siedzibę i adres lub adres do doręczeń wnioskodawcy;
2)
opis produktu rolnego, środka spożywczego lub napoju spirytusowego, który zawiera:
a)
nazwę produktu rolnego, środka spożywczego lub napoju spirytusowego,
b)
rodzaj produktu rolnego, środka spożywczego lub napoju spirytusowego,
c)
charakterystykę produktu rolnego, środka spożywczego lub napoju spirytusowego,
d)
surowce wykorzystywane do produkcji produktu rolnego, środka spożywczego lub napoju spirytusowego,
e)
informacje dotyczące tradycji, pochodzenia oraz historii produktu rolnego, środka spożywczego lub napoju spirytusowego potwierdzające spełnianie wymagań określonych w art. 46 ust. 1 i 2,
f)
metodę produkcji produktu rolnego, środka spożywczego lub napoju spirytusowego,
g)
streszczenie informacji, o których mowa w lit. a-f, w wersji edytowalnej składające się z nie więcej niż 3000 znaków drukarskich łącznie ze spacjami.
2. 
We wniosku o wpis na listę produktów tradycyjnych można również podać inne dane kontaktowe niż dane wymienione w ust. 1 pkt 1, takie jak adres poczty elektronicznej, adres strony internetowej lub numer telefonu.
3. 
Wniosek o wpis na listę produktów tradycyjnych składa się do właściwego ze względu na siedzibę wnioskodawcy marszałka województwa, zwanego dalej "właściwym marszałkiem województwa", na formularzu opracowanym przez ministra właściwego do spraw rynków rolnych i udostępnionym na stronie internetowej urzędu obsługującego tego ministra.
4. 
W przypadku gdy wniosek o wpis na listę produktów tradycyjnych jest składany w postaci papierowej, dołącza się go również na informatycznym nośniku danych.
5. 
Lista produktów tradycyjnych zawiera informacje, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. a-f, i jest udostępniana na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw rynków rolnych.