Rozdział 2 - Akta do zgłoszeń wierzytelności - Sposób i tryb prowadzenia akt do zgłoszeń wierzytelności oraz zbiór dokumentów, a także udostępnianie tych akt oraz zbioru dokumentów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2021.2170

Akt obowiązujący
Wersja od: 29 listopada 2021 r.

Rozdział  2

Akta do zgłoszeń wierzytelności

§  4. 
1. 
Akta do zgłoszeń wierzytelności są zakładane w systemie teleinformatycznym z chwilą odnotowania w repertorium sądowym "GU" postanowienia o ogłoszeniu upadłości.
2. 
Akta do zgłoszeń wierzytelności składają się z odrębnych teczek prowadzonych dla każdego wierzyciela. W teczce prowadzonej dla danego wierzyciela prowadzi się odrębne zakładki dla każdego zgłoszenia dokonanego przez tego wierzyciela.
3. 
Akta do zgłoszeń wierzytelności oznacza się w systemie teleinformatycznym sygnaturą akt sprawy upadłościowej, dla której są zakładane, oraz symbolem "Zw".
4. 
Teczki prowadzone odrębnie dla każdego wierzyciela oznacza się numerem porządkowym wygenerowanym dla pierwszego zgłoszenia dokonanego przez wierzyciela odpowiednio w repertorium "GUp-s-Zw", "GUp"sk"-Zw" lub "GUp-Zw".
5. 
Zakładki prowadzone odrębnie dla każdego zgłoszenia dokonanego przez wierzyciela oznacza się numerem teczki wierzyciela, znakiem łamania oraz numerem porządkowym nadanym zgłoszeniu.
§  5. 
1. 
Do akt prowadzonych do zgłoszeń wierzytelności załącza się zgłoszenia wierzytelności oraz wszelkie pisma i dokumenty, które dotyczą danego zgłoszenia wierzytelności, w tym pisma lub dokumenty otrzymane przez syndyka, pisma wysłane przez syndyka wraz z potwierdzeniem ich odbioru przez adresata oraz inne dokumenty utworzone przez syndyka w toku prowadzenia akt do zgłoszeń wierzytelności.
2. 
Syndyk wprowadza treść pism, o których mowa w art. 228a ust. 2 ustawy, do akt do zgłoszeń wierzytelności, prowadzonych w systemie teleinformatycznym, z wykorzystaniem formularzy elektronicznych udostępnionych w systemie teleinformatycznym. Syndyk sporządza cyfrowe odwzorowanie dokumentu złożonego w postaci papierowej i załącza do akt do zgłoszeń wierzytelności.
3. 
Skargę na zwrot zgłoszenia wierzytelności oraz wezwanie do złożenia dokumentów w trybie art. 243 ust. 2 ustawy załącza się do zakładki zgłoszenia wierzytelności, prowadzonej w systemie teleinformatycznym, którego skarga albo wezwanie dotyczy.
4. 
Zgłoszenia wierzytelności oraz wszelkie pisma i dokumenty, które dotyczą danego zgłoszenia wierzytelności, są zamieszczane w aktach do zgłoszeń wierzytelności w zakładce prowadzonej dla danego zgłoszenia wierzytelności.
5. 
Uzupełniające zgłoszenie wierzytelności złożone przez wierzyciela po złożeniu listy wierzytelności jest zamieszczane w zakładce do zgłoszenia wierzytelności, którego takie uzupełniające zgłoszenie dotyczy.
§  6. 
1. 
Akta do zgłoszeń wierzytelności udostępnia się uczestnikom postępowania za pośrednictwem ogólnodostępnych sieci teleinformatycznych.
2. 
Syndyk udostępnia akta do zgłoszeń wierzytelności w biurze za pośrednictwem systemu teleinformatycznego osobom, o których mowa w ust. 1, po potwierdzeniu przez nie swojej tożsamości, a innym osobom również po dostatecznym usprawiedliwieniu potrzeby zapoznania się z tymi aktami, chyba że przepisy ustawy stanowią inaczej.
3. 
Udostępnienie akt do zgłoszeń wierzytelności prowadzonych w systemie teleinformatycznym służbie nadzoru Ministra Sprawiedliwości następuje przez zgłoszenie przez tę służbę żądania wglądu do tych akt w systemie teleinformatycznym.