§ 3. - Szczegółowe zasady i tryb podziału 15% akcji Banku Gospodarki Żywnościowej Spółka Akcyjna stanowiących własność Skarbu Państwa pomiędzy osoby uprawnione.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.169.1649

Akt obowiązujący
Wersja od: 4 września 2007 r.
§  3.
1.
Osoby uprawnione, w terminie 3 miesięcy od dnia publikacji ogłoszenia, o którym mowa w § 2 ust. 1, złożą pisemne oświadczenie o zamiarze nieodpłatnego nabycia akcji BGŻ S.A. Osoba uprawniona może złożyć tylko jedno oświadczenie.
2.
Oświadczenie, o którym mowa w ust 1, składa się w banku, w którym osoba uprawniona jest lub była zatrudniona. W przypadku gdy bank nie istnieje lub został postawiony w stan upadłości lub likwidacji, oświadczenie składa się w BGŻ S.A., chyba że prawa i obowiązki banku przeszły na inny bank spółdzielczy lub zrzeszający.
3.
Oświadczenie osoby uprawnionej zawiera:
1)
imię (imiona), nazwisko oraz imię ojca osoby uprawnionej;
2)
numer ewidencyjny PESEL;
3)
miejsce zamieszkania i adres;
4)
zamiar nabycia akcji BGŻ S.A. od Skarbu Państwa;
5)
wskazanie banku (BGŻ, BGŻ S.A., banku spółdzielczego, banku regionalnego lub zrzeszającego), w którym osoba uprawniona pracowała;
6)
informację o łącznym stażu pracy w BGŻ, BGŻ S.A., banku spółdzielczym, banku regionalnym lub zrzeszającym;
7)
zgodę osoby uprawnionej na przetwarzanie jej danych osobowych w związku z realizacją prawa do nieodpłatnego nabycia akcji BGŻ S.A.;
8)
datę złożenia oświadczenia i podpis osoby uprawnionej.
4.
Do oświadczenia, o którym mowa w ust. 1, osoba uprawniona dołącza zaświadczenie o stażu pracy wydane przez BGŻ S.A., bank spółdzielczy lub zrzeszający. Banki te wydają zaświadczenie na wniosek osoby uprawnionej.
5.
W przypadku gdy bank nie istnieje, osoba uprawniona dołącza do oświadczenia o zamiarze nabycia akcji dokumenty poświadczające jej staż pracy, w szczególności świadectwa pracy, dokumenty sporządzone przez likwidatorów banków lub syndyków masy upadłości.