Rozdział 3 - Obowiązki zakładów pracy w zakresie wykonywania kary ograniczenia wolności z rygorem pracy ze zmniejszonym wynagrodzeniem - Wykonywanie kary ograniczenia wolności.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1989.16.85

Akt utracił moc
Wersja od: 22 marca 1989 r.

Rozdział  3

Obowiązki zakładów pracy w zakresie wykonywania kary ograniczenia wolności z rygorem pracy ze zmniejszonym wynagrodzeniem

§  16.
Potrąceń z wynagrodzenia skazanego dokonuje się w stosunku procentowym określonym w orzeczeniu, biorąc za podstawę składniki otrzymywanego przez skazanego wynagrodzenia, z wyjątkiem dopłat:
1)
z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych,
2)
z tytułu pracy w godzinach nocnych,
3)
za pracę w warunkach szkodliwych, uciążliwych i niebezpiecznych

oraz kwot wypłacanych nagród jubileuszowych.

§  17.
Zakład pracy przekazuje na rachunek dochodów budżetowych sądu rejonowego, sprawującego nadzór nad wykonywaniem kary ograniczenia wolności, kwoty potrącane na rzecz Skarbu Państwa z wynagrodzeń skazanych. Jeżeli kwoty te mają być potrącane na cel społeczny, zakład pracy przekazuje potrąconą kwotę na rachunek instytucji społecznej realizującej ten cel.
§  18.
Do zakładów pracy, w których jest wykonywana kara ograniczenia wolności z rygorem pracy ze zmniejszonym wynagrodzeniem, oraz do wyznaczonych pracowników stosuje się odpowiednio przepisy § 2, 8, 9 ust. 2 i 3, § 10 i 11.