§ 18. - Rodzaj, forma i terminy przekazywania informacji bieżących i okresowych przez emitentów papierów wartościowych dopuszczonych do publicznego obrotu.

Monitor Polski

M.P.1997.21.213

Akt utracił moc
Wersja od: 4 stycznia 1998 r.
§  18.
1.
Raport miesięczny powinien zawierać co najmniej następujące dane za dany miesiąc roku obrotowego oraz dane narastające za wszystkie miesiące danego roku obrotowego, w zestawieniu z danymi za analogiczny okres roku poprzedniego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości:
1)
w przypadku emitenta nie będącego bankiem, ubezpieczycielem lub funduszem:
a)
przychody netto ze sprzedaży towarów i produktów,
b)
zysk (stratę) na działalności operacyjnej,
c)
zysk (stratę) brutto,
d)
zysk (stratę) netto,
2)
w przypadku emitenta będącego bankiem:
a)
przychody z tytułu odsetek,
b)
wynik na działalności bankowej,
c)
zysk (stratę) brutto,
d)
zysk (stratę) netto.
2.
Raport miesięczny powinien być przygotowany w sposób zapewniający porównywalność danych przedstawionych w raporcie za miesiące bieżącego roku obrotowego z danymi przedstawionymi dla analogicznych okresów roku poprzedniego.
3.
Raport miesięczny powinien ponadto zawierać informację o zasadach przyjętych przy sporządzaniu raportu oraz opis czynników i zdarzeń mających znaczący wpływ na osiągnięty zysk lub poniesioną stratę oraz informację o korektach z tytułu rezerw.
4.
W odniesieniu do emitenta będącego podmiotem zagranicznym mającym siedzibę za granicą raport miesięczny może być sporządzony zgodnie z Międzynarodowymi standardami rachunkowości (International Accounting Standards), wydanym przez Komitet Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (International Accounting Standards Committee), pod warunkiem wskazania i objaśnienia podstawowych różnic między tymi zasadami a zasadami przyjętymi dla sporządzania raportów miesięcznych przez emitentów mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zwanych dalej "emitentami krajowymi".