§ 24. - Rodzaj, forma i terminy przekazywania informacji bieżących i okresowych przez emitentów papierów wartościowych dopuszczonych do publicznego obrotu.

Monitor Polski

M.P.1997.21.213

Akt utracił moc
Wersja od: 4 stycznia 1998 r.
§  24.
1.
Raport bieżący powinien zostać przekazany, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, w ciągu 24 godzin od zaistnienia zdarzenia lub powzięcia przez emitenta o nim informacji.
2.
W przypadku informacji, o których mowa w § 15 pkt 1, raport bieżący powinien zostać przekazany co najmniej na trzy tygodnie przed terminem walnego zgromadzenia.
3.
W przypadku informacji, o których mowa w § 15 pkt 2 i 3, raport bieżący powinien zostać przekazany co najmniej na tydzień przed terminem walnego zgromadzenia.
4.
Raport miesięczny powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17, nie później jednak niż w terminie do 18 dni od dnia zakończenia danego miesiąca.
5.
Raport kwartalny powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 1, nie później jednak niż w terminie do 35 dni od dnia zakończenia kwartału roku obrotowego. Przekazywanie raportu kwartalnego nie zwalnia z obowiązku przekazywania raportu miesięcznego.
6.
Raport kwartalny emitenta będącego funduszem powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 1, nie później jednak niż w terminie do 45 dni od zakończenia kwartału roku obrotowego.
7.
Skonsolidowany raport kwartalny powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 3, nie później jednak niż w terminie do 45 dni od dnia zakończenia kwartału roku obrotowego.
8.
Raport półroczny powinien został przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 1, nie później jednak niż w terminie trzech miesięcy od dnia zakończenia półrocza roku obrotowego.
9.
Raport półroczny emitenta będącego funduszem powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 1, nie później jednak niż w terminie czterech miesięcy od daty zakończenia I półrocza roku obrotowego.
10.
Skonsolidowany raport półroczny powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 1, nie później jednak niż w terminie pięciu miesięcy od daty zakończenia I półroczu roku obrotowego.
11.
Raport roczny powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 1, lub bezzwłocznie po zakończeniu badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta, w przypadku gdy opinia o badanym sprawozdaniu jest opinią z zastrzeżeniem, opinią negatywną lub rewident zrzekł się wydania opinii, nie później jednak niż na dwa tygodnie przed terminem zwyczajnego walnego zgromadzenia, dokonującego zatwierdzenia sprawozdania finansowego.
12.
Przekazywanie raportu półrocznego i rocznego nie zwalnia z obowiązku przekazywania raportu kwartalnego.
13.
Wstępny raport roczny powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 7 ust. 1, nie później jednak niż w terminie trzech miesięcy od dnia zakończenia roku obrotowego.
14.
Skonsolidowany raport roczny dla grupy kapitałowej powinien zostać przekazany w dniu wskazanym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 17 ust. 1, lub bezzwłocznie po zakończeniu badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych (biegłego rewidenta), w przypadku gdy opinia o badanym sprawozdaniu jest opinią z zastrzeżeniem, opinią negatywną lub rewident odmówił wydania opinii, nie później jednak niż dwa miesiące od daty wskazanej jako dzień przekazania raportu rocznego.
15.
W przypadku emitentów, których papiery wartościowe są przedmiotem obrotu giełdowego, przekazywanie raportów okresowych w dniu sesji, na której notowane są papiery wartościowe emitenta, powinno odbywać się:
1)
po godzinie zakończenia notowań w systemie kursu jednolitego - w przypadku emitentów, których papiery wartościowe są przedmiotem obrotu giełdowego wyłącznie w tym systemie,
2)
po godzinie zakończenia sesji - w przypadku pozostałych emitentów.